OPSLAGET
Vi har ikke lige så mange lokalradioer i Danmark, som vi har haft, men der er nogle få stykker tilbage.
Hermed en oversigt
 
Radio Rønde (Syddjurs Lokalradio)
Skolevej 12
8410 Rønde
Tel. 70 22 02 80
mail@syddjurslokalradio.dk
 
Højderyggens Lokalradio
Ørnevej 2
8766 Nørre Snede
Tel. 75 77 02 00
E-mail: kontor@hlr-hvr.dk
 
Radio Aktiv
Vestergade 120
5700 Svendborg
Tel. 62 22 28 28
E-mail: kontor@radioaktiv.dk
 
Radio Vest's Venner
Holmegade 19
6990 Ulfsborg
Tel. 97 49 25 11
E-mail: kontor@radiovest.dk
 
Nærradio Korsør
Nørre Boulevard 141
4220 Korsør
Tel. 58 37 11 22
E-mail: nrk4220@gmail.com
 
Radio Klitholm
Karen Brandtsvej 18
6960 Hvide Sande
Tel. 97 31 23 44
E-mail: post@radioklitholm.dk
 
Radio Alfa
Jernbanegade 29
8900 Randers C
Tel. 86 40 13 33
E-mail: alfa@radioalfa.dk
 
Radio Limfjord
Friskolevej 16
Bjergby
7950 Erslev
Tel. 97 72 37 11
Tel. 20 95 00 90
Fax 97 71 04 05
 
Radio Rødovre
Amerika Plads 37
2100 København Ø
Tel. 36 70 66 00
 
Radio Sindal
Vendelbogade 7
9870 Sindal
Tel. 98 93 42 00 / 98 93 42 22
radiosindal@mail.dk
www.radio-sindal.dk
Hjemmesiden er kunstnerens ansigt udadtil, og er derfor meget vigtig. Hermed en oversigt, der løbende vil blive opdateret
Står du og mangler god musik og sang til dit næste arrangement,
venligst ring
Tel. 51 51 87 62


 
 
DET ER HER LANDEPLAGERNE BLIVER TIL
v/ Pia Kamp Brincker
og Ovin Klein Olsen
Tlf. 30 42 12 13
Tlf. 22 40 22 80
God musik og sang til koncerter m.m.


 
 
Alt om dansktop, country, pop og god 60'er og 70'er musik og sang - Alt om dansktop, country, pop og god 60'er og 70'er musik og sang
v/ Pia Kamp Brincker
og Ovin Klein Olsen
Tlf. 30 42 12 13
Tlf. 22 40 22 80
God musik og sang til koncerter m.m.
- musik for de unge, der er blevet lidt ældre -


FORSIDE
HITLISTER
VORES TOP
DE KENDTE
ANMELDELSER
KONTAKT
BOOKING
DET SKER
OPSLAGET
LET PÅ TÅ
 

Tel. 51 51 87 62
simonvon@mail.dk
www.konoymusic.dk
COUNTRY
De kendtes
HJEMMESIDER
Simon von Konoy - www.konoymusic.dk
Duetten - www.duetten.dk
Gully Hanna - www.ragnarsdottir.dk
Ole Steen - www.olesteens.dk
Brian Nygaard - www.briannygaard.dk

Finn Lund - www.finnlund.net
Allis - www.allis.dk
Anne Katrine Tove - www.annekatrinetove.dk
Ovin - www.ovinkleinolsen.dk
Lotte Riisholt - www.lotte-riisholt.dk
Peter Kent - www.peterkent.dk
Lene Holme - www.leneholme.dk
Karina Musik - www.karina-musik.dk
Amek Duo - www.amekduo.dk
Sussi & drengene - www.sussi-drengene.dk
Torbens Trio - www.torbenstrio.dk
Keld & Hilda - www.keldoghilda.dk
Klaus & Servants - www.klausogservants.dk
CB Rollerskate - www.cb-rollerskate.com
MD Duo - www.mdduo.dk
René Franz - www.renefranz.dk
Henrik Andersen - www.deresmusiker.dk