God musik og sang til koncerter m.m.
- musik for de unge, der er blevet lidt ældre -
Live-musik med akustisk guitar. Synger både egne og andres sange
GARANTIEN FOR EN VELLYKKET FEST
Top professionel sang
og musik til dit næste arrangement
Optræder med egne sange, country og gode hits
- kendt entertainer, musiker, sanger med mere, har i de sidste 39 år været konferencier ved de populære GRØN-koncerter.
Men - nu er det snart slut, for i år optræder han for sidste gang på grønsværen.
I de sidste 16 år har han været bosiddende på Fyn, hvor tiden går med at male, læse bøger og lytte til musik
- frontfigur i det verdenskendte rockband The Rolling Stones, har op til flere gange bevist, at det gamle ordsprog "Jo ældre bukken er, des hårdere er hornene" så absolut gør sig gældende - ihvertfald for hans vedkommende.
Bandets nye studiealbum "Foreign Tongues" er lige kommet på gaden, og i den forbindelse var det meningen, at de fire gutter skulle på en verdensturné, men Keith Richards er lidt utilpas for tiden, så den er udsat til næste år.
Og til sidste kan nævnes, at i de seneste år har Mick Jagger været forlovet med Melanie Hamrick, der er 38 år.
Tiden vil vise, hvornår brylluppet skal stå.
Nyt album med gamle sange udkommer i særlig udgave til oktober. Det skriver ritzau.
Det britiske band The Beatles' sjette album, 'Rubber Soul', udkommer i en ny særlig udgave.
Det blevet afsløret på bandets officielle hjemmeside forleden.
The Beatles blev formet i Liverpool i 1960 og er blevet krediteret for at have haft en af de største indflydelser på musik nogensinde.
Frem til 1970 udgav de 13 plader. Ud over 'Rubber Soul' gjaldt det blandt andet 'Abbey Road', 'The White Album' og 'Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band'.
Den nye udgave af 'Rubber Soul' udkommer 2. oktober.